| Construction | Standard tractor |
|---|---|
| Year | 2017 |
| Id | TR1794 |
| Vehicle identification number | YS2R4X20005480182 |
| Axle configuration | 4x2 |
| Axle count | 2 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 696.250 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 6 |
| Power | 302 kW (410 PK) |
| Gross weight | 19.000 kg |
| Load capacity | 11.302 kg |
| Weight | 7.698 kg |
| Length | 596 cm |
| Width | 255 cm |
| Accessories |
Automatic |