| Price | € 36.500,- |
|---|---|
| Construction | Crane |
| Year | 2011 |
| Id | TR1735 |
| Axle configuration | 4x2 |
| Axle count | 2 |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 538.753 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 5 |
| Power | 277 kW (377 PK) |
| Gross weight | 20.000 kg |
| Load capacity | 7.390 kg |
| Weight | 12.710 kg |
| Length | 950 cm |
| Width | 255 cm |
| Accessories |
Anti-lock braking system Coupling Cruise control Electrically operated windows Radio/CD player Towbar Trailer coupling Visor |