| Price | € 36.500,- |
|---|---|
| Construction | Standard tractor |
| Year | 2007 |
| Id | TR1738 |
| Axle configuration | 6x2 |
| Axle count | 3 |
| Mileage | 1.194.555 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 4 |
| Power | 455 kW (619 PK) |
| Gross weight | 27.000 kg |
| Load capacity | 18.025 kg |
| Weight | 8.975 kg |
| Length | 634 cm |
| Width | 255 cm |
| Accessories |
Sleeper cab |