| Price | € 29.500,- |
|---|---|
| Construction | Tanker |
| Year | 2010 |
| Id | TR1693 |
| Axle configuration | 6x2 |
| Axle count | 3 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 770.076 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 5 |
| Power | 265 kW (360 PK) |
| Gross weight | 28.000 kg |
| Load capacity | 16.340 kg |
| Weight | 11.760 kg |
| Length | 922 cm |
| Width | 253 cm |
| Accessories |
Automatic |