| Construction | Tipper |
|---|---|
| Year | 2007 |
| Id | TR1796-A |
| Vehicle identification number | WMAH37ZZ17M489034 |
| Axle configuration | 8x4 |
| Axle count | 4 |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 648.374 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 4 |
| Power | 324 kW (440 PK) |
| Gross weight | 32.000 kg |
| Load capacity | 13.260 kg |
| Weight | 18.740 kg |