| Price | € 21.950,- |
|---|---|
| Construction | Curtain sided |
| Year | 2014 |
| Id | TR1821 |
| Vehicle identification number | YV2VH70C8EB681298 |
| Axle configuration | 6x2 |
| Axle count | 3 |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 589.609 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 5 |
| Power | 221 kW (300 PK) |
| Gross weight | 26.000 kg |
| Load capacity | 13.784 kg |
| Weight | 12.215 kg |
| Construction length | 830 cm |
| Construction width | 248 cm |
| Construction height | 251 cm |
| Accessories |
Tail lift |