| Price | € 37.500,- |
|---|---|
| Construction | Hook arm system |
| Year | 2008 |
| Id | TR1809-A |
| Vehicle identification number | WMA35SZZ18L054061 |
| Axle configuration | 6x4 |
| Axle count | 3 |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 579.122 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 4 |
| Power | 235 kW (319 PK) |
| Gross weight | 27.600 kg |
| Load capacity | 13.430 kg |
| Weight | 14.370 kg |
| Length | 888 cm |
| Width | 245 cm |