| Construction | Standard tractor |
|---|---|
| Year | 2011 |
| Id | TR1768 |
| Axle configuration | 4x2 |
| Axle count | 2 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 710.372 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 5 |
| Power | 324 kW (440 PK) |
| Gross weight | 19.000 kg |
| Load capacity | 11.825 kg |
| Weight | 7.175 kg |
| Accessories |
Automatic Sleeper cab |