| Price | € 44.950,- |
|---|---|
| Construction | Tipper |
| Year | 2009 |
| Id | TR1725-A |
| Axle configuration | 6x4 |
| Axle count | 3 |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 383.706 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 5 |
| Power | 294 kW (400 PK) |
| Gross weight | 33.000 kg |
| Load capacity | 18.260 kg |
| Weight | 14.740 kg |
| Accessories |
Leaf spring suspension |